CNG, czyli Compressed Natural Gas, wyróżnia się zwiększonym bezpieczeństwem. Jakie jeszcze ma zalety? I co należy wiedzieć o jego wadach? Sprawdź ten artykuł, by się tego dowiedzieć.

Z jakimi zaletami wiąże się montaż instalacji CNG?

Takie paliwo przypadnie do gustu osobom ceniącym

  • ekologię;
  • większą sprawność i trwałość silnika;
  • ekonomię.

Samochód osobowy na CNG emituje dużo mniej szkodliwych składników niż wtedy, gdy auto spala jedynie ON. Jeśli chodzi o sprawność, to zalety odczujemy od razu – zauważymy bowiem, że zwiększeniu uległy przebiegi między tankowaniem. Paliwo, które wybieramy do naszego auta, powinno wspierać działanie silnika. Jeśli chcesz zadbać o jego sprawność, rozważ CNG – zapewni Twojemu autu korzystniejszy moment obrotowy i przebieg mocy.

Większa żywotność silnika, zwiększony zasięg itp. to ważne korzyści, ale musimy pamiętać, że pojawią się one tylko wtedy, gdy montaż instalacji CNG przebiegnie prawidłowo. To dlatego to zadanie należy zlecać jedynie profesjonalnym, doświadczonym specjalistom, doskonale znającym się na rzeczy.

Instalacja gazowa CNG – kilka słów o ewentualnych wadach

Przede wszystkim trzeba wspomnieć tutaj o kosztach założenia instalacji. Aby cieszyć się wcześniej wspomnianymi zaletami, będziemy musieli wyłożyć niemałą sumę na sam montaż. Poza tym nie da się pominąć kwestii małej dostępności firm, zajmujących się serwisem instalacji CNG. Ciężkie może być też znalezienie w naszym kraju stacji z takim paliwem.

Czy to rozwiązanie jest rzeczywiście dla ciebie? Zanim zdecydujesz się na montaż instalacji CNG, warto zastanowić się nad wszystkimi korzyściami i minusami, a następnie rozważyć, jaki mają wpływ na naszą sytuację. Nie pozostajemy z tym sami. Często cennym źródłem wiedzy są firmy, zajmujące się takimi działaniami jak montaż instalacji CNG.