Nie ma nic bardziej irytującego niż konieczność czytania lub patrzenia przez małe zadrapania. A ponieważ nie zawsze łatwo jest zmienić okulary przy pierwszych oznakach problemów. Jeśli masz okulary z organicznymi soczewkami (najczęściej spotykane na rynku), możesz łatwo usunąć z nich zarysowania. A większość potrzebnych produktów znajdziesz w swojej szafce.

1. Prawidłowo czyść swoje okulary.

Najpierw należy oczyścić powierzchnię okularów, aby zobaczyć, gdzie znajdują się zarysowania. Aby to zrobić, najlepiej użyć specjalnego sprayu do czyszczenia okularów i ściereczki z mikrofibry.

2. Usuwanie pasków.

Kiedy już zauważysz zarysowania, czas zastosować produkt, który je złagodzi na Twoich okularach. Aby to zrobić, zacznij od nałożenia pasty do zębów na porysowane szyby i rozprowadź ją delikatnie za pomocą waty. Aby usunąć pastę do zębów, spłucz okulary zimną wodą. Jeśli zadrapanie jest poważne, trzeba będzie powtórzyć proces kilka razy.
Zamiast pasty do zębów możesz również użyć wody i sody oczyszczonej. Wymieszaj te dwa składniki do konsystencji pasty do zębów i nałóż na okulary w ten sam sposób.

3. Wypełnij rysy na swoich okularach.

W ostatnim kroku zastosuj produkt do wypełnienia rys, jeśli takie pozostały. Użyj produktu na bazie wosku pszczelego (jak te używane do czyszczenia mebli, na przykład) i nałóż go za pomocą ściereczki z mikrofibry. Usunąć nadmiar. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, ponawiaj aplikację produktu co tydzień.