Skończ z uprzedzeniami: nie, długa sukienka nie jest zarezerwowana tylko na specjalne okazje lub na lato: wręcz przeciwnie! Można ją nosić na co dzień i o każdej porze roku. Z nim, będziesz miał wszystko w porządku, pod warunkiem, że znajdziesz odpowiednią sukienkę dla Twojego typu ciała.

Jaki kształt sukienki dla jakiego typu sylwetki?

Jeśli jesteś wysoka (od 1,70 m) i szczupła. Długa sukienka, dzięki swojemu długiemu krojowi, ma tendencję do wydłużania sylwetki, maskując w ten sposób kształty i dając efekt wyszczuplenia. Dlatego, aby zmniejszyć tę pionowość, zdecyduj się na model wykonany z ultra miękkiej bawełny: przewiewna strona tkaniny daje wrażenie objętości. Możesz również zdecydować się na fantazyjny model z falbanami pod piersiami, marszczeniami na biuście i wzorami: doda to nieco więcej objętości temu zestawowi.

Jeśli nosisz długą suknię, a jesteś niska.

Koniecznie unikaj kompresji sylwetki zbyt luźnym i parującym modelem. Postaw więc na prosty krój z płynną tkaniną. Wydłuż sylwetkę, uwalniając ramiona. Co jest najlepsze? Zwróć się w stronę kroju bez ramiączek. Wreszcie, pamiętaj, że jasne kolory i wzory sprawiają, że wyglądasz grubo, więc wybieraj gładkie, ciemne tkaniny.

Jeśli masz obfite krągłości.

Długa sukienka jest TYM, czego potrzebujesz, aby ukryć krągłości i pokazać swoje atuty. Wypróbuj sukienkę empire lub model „piramidy”, do paska pod klatką piersiową: doskonała parada, aby ukryć swoje biodra. Wybierz lekką, lejącą się tkaninę, która nie będzie przylegać do Twojej sylwetki. Wreszcie, zapomnij o wzorach. Jedno słowo porządkowe: trzeźwość.