Czy ciężar może koić i uspokajać? Okazuje się, że tak. Dowodem na to są profesjonalne kołdry obciążeniowe. Przyjrzyj się razem z nami korzyściom ze stosowania takiego popularnego produktu sensorycznego, jak kołdra obciążeniowa. Jak dobrać wagę i co jeszcze należy wiedzieć? Poniżej wyjaśniamy wszystkie te kwestie.

Kołdra obciążeniowa dla dorosłych na lepszy sen

Codzienne lęki i napięcia często odbijają się na jakości naszego snu. W efekcie zaśnięcie może być dość sporym wyzwaniem. Zdarza się także wybudzanie się lub uporczywe myśli, które nie pozwalają nam się wyciszyć. Jeśli doznajemy takich nieprzyjemnych wrażeń, dobrze będzie skonsultować się z lekarzem i psychologiem. Czasem pomóc możemy sobie sami. Kołdra obciążeniowa dla dorosłych sprzyja wyciszeniu się. Wiele osób przyznaje, że dzięki niej relaks przychodzi nieco łatwiej i możliwe jest szybsze zaśnięcie.

Kołdra obciążająca – czy poprawia słabe samopoczucie psychiczne?

Żyjemy w stresujących czasach – z każdej strony otaczają nas bodźce, nierzadko te negatywne. Jeśli do tego dołożymy stresy związane z pracą i życiem prywatnym, sytuacja może stać się dość ciężka. Warto potraktować swój dobrostan psychiczny priorytetowo. Gabinet terapeuty lub psychologa czeka na nas zawsze, gdy pojawiają się napięcia i niepokoje. Ale czy możemy pomóc sobie sami? W niektórych przypadkach jest to możliwe. Jeśli borykamy się z łagodnymi objawami, możemy sprawdzić, czy kołdra obciążeniowa terapeutyczna będzie w stanie poprawić nasze samopoczucie. Jeśli jednak sprawa jest poważniejsza, korzystajmy z nią w porozumieniu z psychiatrą. Bywa, że kołdry obciążeniowe pomagają uporać się z objawami:

  • depresji;
  • ADHD;
  • nerwicy;
  • niepokoju.

Nacisk kołdry wycisza, uspokaja. Produkt w komfortowy sposób otula ciało, co często przynosi szybka ulgę. Takie efekty możemy odczuć tylko wtedy, gdy rozwiązanie będzie do nas dobrze dobrane.

Kołdra obciążeniowa dla dorosłych – jak dobrać wagę?

Jeśli rozwiązanie będzie za lekkie lub za ciężkie, nie uda się nam osiągnąć optymalnych efektów. To dlatego tak ważne jest to, żeby kołdra terapeutyczna była kupiona z myślą o konkretnej osobie. W profesjonalnych miejscach bez problemu uzyskamy wskazówki na ten temat. Przykładowo na stronie Sensoric (https://sensoric.pl/) wystarczy jedynie podać wzrost i wagę osoby, a następnie otrzymamy sugerowany rozmiar kołdry i wagę wypełnienia. Pamiętajmy, że kołdra obciążeniowa przeznaczona dla osoby dorosłej może ważyć maksymalnie 12 kilogramów.

Zrób zakupy z głową

Na koniec należy wspomnieć o kilku ważnych kwestiach. Kołdry obciążeniowe dla dzieci powinno stosować się jedynie w obecności dorosłych. Warto też upewnić się, czy nie dotyczą nas takie przeciwwskazania, jak np. zaburzenia układu oddechowego czy choroby serca. W takich przypadkach najbezpieczniej będzie, jeśli przed użyciem kołdry skonsultujemy się ze specjalistami i opowiemy im o naszych wątpliwościach.