Przed Tobą zadanie polegające na organizacji dziecięcej imprezy tematycznej, ale nie wiesz, jaki motyw wybrać? Sprawdź, co proponujemy w tym zakresie. Z naszymi wskazówkami sprawnie uda Ci się zaplanować najważniejsze elementy wydarzenia.

Wsłuchaj się w to, czego oczekuje dziecko

Pamiętajmy, że jasny podział na to, co typowo dziewczęce i typowo chłopięce może zupełnie nie mieć nic wspólnego z upodobaniami Twojej pociechy. Przepiękne bajkowe widowisko i stroje na imprezy tematyczne dla dzieci w postaci barwnych sukienek księżniczek nie zachwyci dziewczynki, która zupełnie nie odnajduje się w tych klimatach. Postarajmy się więc na początku poznać zainteresowania malca i w ten sposób dobrać motyw przewodni imprezy, by event był dla dziecka prawdziwą frajdą.

Postaw na przeszłość, czyli przebrania dla dzieci na imprezę, nawiązujące do minionych epok

Mnóstwo ciekawych inspiracji znajdziesz w … przeszłości. Jeśli chcesz iść w tym kierunku, zastanów się nad takimi motywami, jak:

  1. królewski bal
  2. pojedynek rycerzy
  3. lata 70.W tym również dobrze będzie wziąć pod uwagę to, czym interesuje się dziecko. Może jest szczególnie zainteresowane podróżami i odkrywaniem skarbów? Jeśli tak, możesz wokół tej tematyki zorganizować szereg aktywności, takich jak np. poszukiwanie ukrytych przedmiotów na podstawie przygotowanych przez Ciebie map i wskazówek.

Inne pomysły, które warto wziąć pod uwagę

Skąd jeszcze czerpać inspiracje? Gotowe pomysły można czerpać bezpośrednio z oferty sklepów oferujących przebrania i maski na imprezy tematyczne dla dzieci. Do sprawdzonych rozwiązań zaliczają się:

  1. imprezy nawiązujące do tematyki horroru
  2. zabawa westernowa
  3. urodziny w świecie zwierząt

Czarownice, duchy, cowboye, zwierzęce przebrania dla dzieci – to przykłady, które zdecydowanie warto zaproponować swoim pociechom i sprawdzić, które z nich spotkają się z największą falą entuzjazmu.

Nie tylko przebrania imprezowe dla dzieci, czyli o co jeszcze zadbać?

Klimat wydarzenia można wykreować na różne sposoby. Tematyczne stroje imprezowe i maski na imprezę dla dzieci to tylko kilka z nich. Jeśli chcesz pójść krok dalej, zainwestuj w tematyczne ozdoby. Jeśli masz talent i czas, możesz postarać się zrobić je samodzielnie. Wiele osób preferuje gotowe opcje. Często można je kupić w tym samym miejscu, w którym kupiło się strój dla dzieci na imprezę tematyczną.